PeVe kolmanneksi Hartolan turnauksessa :)

Peli-Veikot teki menestyksellisen vierailun Hartolan Kuningas-Cupiin. Tuloksena oli upea 3. sija. Pronssipelissä kaatui järjestävän seuran Hartolan NMKY:n joukkue lukemin 1-0. Voitto-osuman viimeisteli PeVe Akatemiassa kunnostautunut Zans.

PeVe pelasi turnauksessa kaikkiaan 5 ottelua. Ensimmäisessä pelissä järjestävän seuran joukkue (joka kohdattiin pronssipelissä myöhemmin) onnistui kuin ihmeen kaupalla voittamaan lahtelaiset lukemin 1-0. Toisessa ottelussa keltapaidat päihittivät Arttu YS:n osumalla Lusin Lukon liikkuvan joukkueen 1-0.

Kolmannessa ottelussa PeVe teki lähiajan historiaa: joukkue onnistui kukistamaan Jussi Sirénin johdattaman Kanavan Pallon II-joukkueen 3-0.

Sijoitusotteluissa PeVe hävisi Kanavan Pallolle 0-2. Tästä sisuuntuneena keltapaidat sitten nappasivat pronssipelissä komean 1-0 -voiton

PeVen parhaina palkittiin maalivahti Kai Vauhkala ja keskikentän ikiliikkuja Fabio Oula.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.